Chodovu po výborném startu do sezony dochází dech. Špatná forma týmu vygradovala dvěma šokujícímu domácími porážkami s Karlovými Vary a Black Angels a utrápenou těsnou výhrou 12:11 na půdě BUTCHIS, kterou Pražané vybojovali až v samotném závěru utkání. Aktuálně patří svěřencům kouče Davida Podhráského v tabulce čtvrté místo se ztrátou šesti bodů na vedoucí Tatran Střešovice.

Suverénně nejproduktivnějším hráčem chodovského celku zůstává Tom Ondrušek, který má bilanci 18+9. Až za ním je se ztrátou sedmi kanadských bodů Marek Vávra, v kádru se krčí na čtrnáctém místě klubové produktivity bývalý českolipský obránce Milan Tichý s bilancí 3+2. Chodov v utkání nebude moci počítat s brankářem Karlem Hodíkem, který dostal v závěru souboje proti Black Angels trest do konce utkání.

Celek Chodova se v letošním ročníku nemůže příliš spolehnout na přesilové hry. Dle procentuálního vyjádření Pražané zpravidla využijí jednu ze čtyř. Daleko lépe jsou na tom hráči dvojnásobných českých šampionů s úspěšností oslabení, kde s bilancí 66,67% ubráněných přesilovek soupeře jsou aktuálně na pátém místě pořadí.

Českolipští před necelými dvěma týdny ukončili sérii porážka a ve velmi důležitém souboji zdolali před vlastním publikem Královské Vinohrady 11:6. V utkání se zpět do výborné pohody vrátila elitní formace. Ladislav Pekárek má už 17 kanadských bodů, Radek Krajcigr o jeden méně. Dvanáct bodů za šest odehraných duelů má na kontě Jakub Seibert. Produktivní jsou v letošní sezoně i Radim Křenek (15 bodů) s Danielem Štěrbou (14).

Česká Lípa dokázala ve dvanácti předchozích duelech Chodov hned ve třech případech porazit. Na poslední výjezd na palubovku tohoto celku však Českolipští nevzpomínají příliš v dobrém. Inkasovali zde totiž vysokou porážku 5:13. Věřme, že v pátečním duelu zabojují Severočeši o důležité body. Utkání řídí pánové Lukáš Čížek a Lukáš Laštovička.