Hosté posíleni o cenný skalp Tatranu Střešovice nastoupili do utkání dobře a po úvodním tlaku zužitkoval souhru s Kopičem střelou do odkryté branky Krajcigr. Pak ale Českolipští několikrát po sobě propadli a povolili Blackům dohrávajícím sezonu v Lounech velký obrat. Nedůslednosti v obraně potrestali v rychlém sledu Hromada s Renčínem a domácí rázem vedli 3:1.

Rychlý nástup do druhé třetiny v podání Severočechů obstaral svým druhým gólem v zápase Krajcigr, který využil přesilovou hru. Českolipští byli ve druhé třetině výrazně lepším týmem a domácí držel v utkání podobně jako v prvním vzájemném měření sil hlavně a především skvělý gólman Matiášek. Ten sice nestačil na vyrovnávací trefu Vavrušky z rychlého brejku, ale proměněné trestné střílení Neklana, na které přišel do branky Jukl, opět vrátilo skóre ve prospěch domácích.

Českolipští i tak zvládli vyrovnat, když přesnou souhru se Štěrbou zakončil před brankou dobře hrající Trčka. Rozhodnout tak musela třetí třetina. Ta sice nabízela územní převahu České Lípy, z níž ale nepramenily prakticky žádné šance. Vyrovnaný průběh utkání, který pozvolna směřoval k remíze, ale výrazným způsobem narušil Krajcigrům zásah holí do Obuškevičova obličeje.

Dlouhou výhodu sice ještě bíločerní nevyužili, ale z následné přesilovky se už proti hodně vyčerpané čtveřici českolipských bojovníků přece jenom prosadil Hromada a rozhodl zápas. Ve zbytku utkání už Českolipští na zvrat pomýšlet nemohli a z rychlých brejků dostávali další branky. Chybu Štěrby potrestal Čáslava a své statistiky si zlepšoval i lídr klubové produktivity Matouš Burian. V závěru pak Blaci přidali ještě dvě branky a ponechávají souboj o dvě postupová místa do předkola play-off stále otevřený.

Česká Lípa tak s nepříliš oblíbeným soupeřem trestuhodně prohrála už počtvrté v řadě a bude potřebovat bodovat v příštím zápase na půdě Královských Vinohrad, s nimiž se střetne v neděli 18. února od 17:00.

BLACK ANGELS – FBC Česká Lípa 9:4 (3:1, 1:3, 5:0)
8., 9. a 51. Hromada, 11. Renčín, 32. a 55. Burian, 52. Čáslava, 58. Novotný, 59. R. Hanák – 6. a 21: Krajcigr, 29. Vavruška, 34. Trčka.
Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:1. Diváci: 320. Střely na branku: 21:19.