Po zranění se do českolipské sestavy vrátil Daniel Kellermann, ale i on sledoval od počátku vítkovickou převahu. Skóre utkání proti vicemistru loňské sezony bylo vyrovnané necelých osm minut. Po přesné dorážce Martina Gattnara však začali mít favorizovaní domácí jasnou převahu. Na trefu Hataly sice ještě pěknou ranou od mantinelu zareagoval Seibert, ale nadějné skóre do přestávky nevydrželo. Po sérii odrazů nakonec překonal vlastního brankáře Marek Dzierža a Kopičův faul trestal v přesilovce následně i Adam Zubek.

Po druhé třetině to navíc začalo vypadat pro Českou Lípu na nepříjemný debakl. Domácí jasně dominovali, hosty za čtyřicet minut hry pustili pouze k pěti střelám na bránu a přidávali další góly. Pestrost složení střelců dokumentovali Hájek, Šmíd, Kaleta, který se dokonce trefil i při vlastním oslabení, a Jankovský.

Příval branek v českolipské síti se naštěstí zastavil ve třetí třetině. Pomohly navíc i dva brzké zásahy Seiberta a Pšeničky plynoucí především z nedůrazu domácích hráčů před brankou. Snaha České Líp dohrát zápas důstojně nakonec slavila úspěch. Fukala s Palčinským sice ještě dostali míček za dobře chytajícího Jukla, ale svým druhým gólem v sezoně se tentokrát do správné branky prosadil Dzierža. Hosté třetí třetinu vyhráli 3:2, celkově však na hřišti silného soupeře padli 4:10. "Zápas hodnotím tak, že první dvě třetiny byly v našem podání špatné, třetí slušná," uzavřel kouč hostů Vladimír Trčka.

Na jeho tým čeká v neděli jeden z klíčových duelů v bitvě o play-off. Na sever Čech totiž zamíří Karlovy Vary a v případě vítězství se domácí mohou velmi výrazně přiblížit konečnému desátému místu. Zápas, jehož součástí bude také charitativní sbírka přeložená z duelu proti Tatranu Střešovice, se odehraje v českolipské sportovní hale od 17:00.

1. SC Tempish Vítkovice – FBC Česká Lípa 10:4 (4:1, 4:0, 2:3)
8. M. Gattnar, 11. Hatala, 19. Dzierža (vl.), 20. Zubek, 23. Hájek, 26. Šmíd, 39. Kaleta, 40. Jankovský, 48. Fukala, 53. Palčinský – 15. a 41. Seibert, 44. Pšenička, 52. Dzierža.
Rozhodčí: K. Sojka a T. Sojka. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 148. Střely na branku: 31:13.