Black Angels se oproti posledním sezonám v Superlize trápí. Po špatné první polovině sezony nabrali velkou ztrátu, kterou se snaží mohutným finišem ještě zmírnit. Výrazně k tomu Pražanům pomohly dvě poslední výhry proti Karlovým Varům a Butchis, které tým dostaly na dostřel účastí v předkole. Na desáté Královské Vinohrady momentálně výběr trenérů Petra Pajera a Tomáše Janečka ztrácí pět bodů.

Blaci spoléhají na dobrou střeleckou produktivitu Matouše Buriana, který zatím připsal do statistik 15 gólů a k nim přidal devět asistencí. Produktivní je i čtrnáctigólový Jakub Hromada a daří se i Jakubu Renčínovi. Nad dvaceti brankami je Vilém Doležal. Brankářský mariáš ve svatyni týmu Pražanů přiřkl v posledních duelech roli jedničky Onřeji Matiáškovi, který disponuje průměrem nad 73% zásahů. Jedním z gólmanů je tu i Marek Netopilík, který ještě zkraje sezony působil v České Lípě. Daniel Körber pak v průběhu sezony zamířil do Tatranu Střešovice, s nímž právě v České Lípě ve středeční dohrávce padl. V týmových statistikách disponují Black Angels jednou z nejhorších přesilovek v soutěži a průměrným oslabením.

Bilance vzájemných zápasů mezi Pražany a Českou Lípou přece jenom hovoří pro našeho nedělního soupeře. Ten navíc překvapivě vyhrál i poslední zápas na severu Čech, kdy si navzdory místy až drtivé převaze České Lípy odvezl výhru 4:3. Ta ho ve zpětném pohledu stále drží ve hře o play-off. Vzhledem k nelehkému losu však Blaci budou potřebovat v nedělním utkání v Lounech získat všechny tři body. Blaci z devíti superligových zápasů porazili Českou Lípu celkem šestkrát.

Českolipští se před dohrávkou s Tatranem Střešovice chystali právě na klíčové duely s Black Angels a Královskými Vinohrady. Situace se však po senzačním vítězství 8:7 nad úřadujícími šampiony přece jenom změnila. Dokonce tak, že nejlepší desítku mohou mít zajištěnou už po nedělním zápase, a to za předpokladu, že zvítězí po 60 minutách. Čtyři kola před koncem mají na jedenácté Pražany náskok solidních osmi bodů.

Lídrem produktivity je i zásluhou výborného výkonu ve středečním zápase Radek Krajcigr, který k 21 brankám přidal ještě 11 asistencí. V kontaktu s ním je Ladislav Pekárek, který ke 14 brankám přidal 17 asistencí. Na 28 bodech jsou momentálně Daniel Štěrba s Radimem Křenkem. Lípa i nadále zůstává suverénně nejtrestanějším týmem soutěže.

Utkání začíná ve sportovní hale v Lounech, kam se Black Angels pomalu ale jistě stěhují na delší horizont, v 16:00. Jeho rozhodčími budou pánové Tomáš Kostinek a Martin Reichelt.