Pražané vstoupí do nedělní bitvy po třech výhrách v řadě. Všechny z nich ovšem vybojovali proti celkům z pásma bojů play-down. Po výhrách nad Karlovy Vary a nováčkem Butchis si v pátek zastříleli proti nejbližšímu soupeři České Lípy v boji o předkolo play-off, týmu Black Angels. Hosté sice senzačně vyhráli první třetinu 3:0, ale jinak byla Sparta po celý zápas jednoznačně lepší a konečné vítězství 13:3 mohlo být i vyšší.

Spartě tak zatím nijak nepřekáží ani absence elitního útočníka Mikuláše Krbce. Bez čtvrtého muže kanadského bodování celé soutěže je tak bodová zátěž na jiných. Lídrem produktivity Superligy tak i nadále zůstává Jiří Curney s obdivuhodnými 72 body, v desítce celé soutěže je mimo jiné i slovinský legionář Robert Košir. Spojení s Českou Lípou mají z minulosti i Martin Pražan nebo Jan Peška.

Vzájemným zápasům s Českou Lípou jednoznačně dominuje Sparta, která z předchozích 13 ligových utkání prohrála jen dvě na severu Čech. Prosincový duel byl až do stavu 1:3 relativně otevřený, favorit o svém vítězství definitivně rozhodl až v závěru. Sparta jinak doma Lípu pravidelně poráží, zpravidla to ale bývají vyrovnané zápasy, které končí nevelkým gólovým rozdílem.

Českolipští si svou cestu do play-off notně zkomplikovali dvěma zbytečnými porážkami s nejbližšími konkurenty v bitvě o pozici do desátého místa. Prohru s Black Angels vystřídal nezdar na Vinohradech, takže místo jistoty postupu do vyřazovací části soutěže bude muset ještě Lípa bojovat. Jistotu předkola dá po neděli nejenom výhra na Spartě, ale v případě českolipského neúspěchu i vítězství Chodova v souběžně hraném utkání na půdě Black Angels v Lounech. Lídrem klubové produktivity je podobně jako v minulých sezonách Radek Krajcigr s 35 body, druhý je Ladislav Pekárek s 32 body a třetí místo drží Radim Křenek.

Utkání proti Spartě v UNYP areně bude zároveň předposledním vystoupením českolipského týmu v základní části soutěže. Začíná stejně jako všech šest ostatních duelů 25. kola v 17:00 a sledovat ho můžete na placené platformě ceskyflorbal.tv, či přímo v bufetu českolipské sportovní haly. Rozhodčími utkání jsou pánové Pavel Kačer a Ondřej Vašíček.